Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Radni nie zgodzili się na podwyżkę stawek za śmieci w Gołańczy

Zdjęcie aktualności Radni nie zgodzili się na podwyżkę stawek za śmieci w Gołańczy fot. WRFM

Podczas sesji nadzwyczajnej miejsko-gminni radni w Gołańczy nie zgodzili się na zaplanowaną podwyżkę za wywóz odpadów komunalnych. Tym samym mieszkańcy na razie nie zapłacą dodatkowo dziewięciu złotych od osoby. Dużego wzrostu opłaty uniknęli również właściciele posesji, którzy nie dopełnili obowiązku segregacji śmieci. Jeżeli radni zaakceptowaliby projekt uchwały płaciliby 72 złote od osoby.


Podczas głosowania sprzeciw wyraziło siedmiu radnych: Robert Torz, Kazimierz Czajkowski, Andrzej Dziuma, Agnieszka Okuniewska, Barbara Okuniewska, Anna Piotrowska, Agata Serwin. Wstrzymujący się od głosu przewodniczący rady Karol Brzeziński zadecydował o odrzuceniu uchwały w sprawie podwyżek.
O motywach swojego sprzeciwu mówi radna Agnieszka Okuniewska.Radna zasugerowała, że oszczędności można szukać chociażby w ograniczeniu odbioru zmieszanych odpadów z samej Gołańczy. Tam odbiera się je cztery razy w miesiącu podczas gdy w pozostałych sołectwach zaledwie dwukrotnie. Wtedy niższa byłaby kilometrówka, a dodatkowe oszczędności wynikałyby w trakcie ważenia śmieci.

(Cezary Kucharski)