Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ratownicy medyczni z Wągrowca zatrzymali pijanego kierowcę

Zdjęcie aktualności Ratownicy medyczni z Wągrowca zatrzymali pijanego kierowcę fot. KPP Wągrowiec

Zespół Ratownictwa Medycznego z wągrowieckiego szpitala zatrzymał pijanego kierowcę. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Wtedy medycy przewozili pacjenta do jego miejsca zamieszkania w kierunku Margonina.

- Już w Kobylcu kierowca zauważył w wstecznym lusterku białego busa, który znacznie wyjeżdżał poza oś jezdni, po czym się chowa. Kilkukrotnie wykonany taki manewr dał do myślenia jadącym karetką, że może chce ich wyprzedzić. Aby to ocenić zwolnili i dali się wyprzedzić. Styl jazdy kierującego busem nie pozostawił wątpliwości. Kierowca nie trzymał prostego toru jazdy, zjeżdżał na lewy pas nie bacząc na innych uczestników ruchu. To sprawiło że zarówno kierowca karetki i towarzyszący mu ratownik medyczny upewnili się że trzeba zadziałać. Panowie uruchomili sygnały uprzywilejowania, wyprzedzili busa i skutecznie go wyhamowali. - relacjonuje Dominik Zieliński z wągrowieckiej policji.

Kierowca busa próbował uciec, jednak załoga karetki mu to uniemożliwiła. Mężczyzna był agresywny. Przybyły na miejsce zdarzenia patrol policji zdecydował o skuciu go kajdankami. 42-latek odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Został doprowadzony do komendy, gdzie po groźbie przymusowego poboru krwi zgodził się na badanie alkomatem. Ten wykazał ponad 2 promile. Mężczyzna niebawem stanie przed sądem. Mieszkańcowi jednej z podwągrowieckich wsi grozi grzywna zaczynająca się od 5 tysięcy złotych, pozbawienie wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(Maciej Januchowski)