Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Realizacja zadań związanych z oświatą była przedmiotem zainteresowań wągrowieckich powiatowych radnych

Zdjęcie aktualności Realizacja zadań związanych z oświatą była przedmiotem zainteresowań wągrowieckich powiatowych radnych fot. WRFM

Realizacja zadań związanych z oświatą była przedmiotem zainteresowań wągrowieckich powiatowych radnych. Dyrektorzy pomimo pandemii przeprowadzili rekrutację i zorganizowali naukę dla wszystkich uczniów. Chodzi przede wszystkim o wybór formy stacjonarnej, zdalnej bądź hybrydowej.


Zarząd powiatu w składzie starosta Tomasz Kranc, wicestarosta Michał Piechocki oraz Jerzy Springer, Andrzej Wieczorek, Robert Woźniak upoważnił dyrektorów podległych placówek do zawierania umów na podstawie, których użyczają potrzebującym pomocy uczniom sprzęt potrzebny do nauki na odległość.


„Zdalna Szkoła” to program Ministerstwa Cyfryzacji oraz Centrum Projektów Polska Cyfrowa, z którego skorzystali wągrowieccy samorządowcy i zapewne nie tylko oni. Przystępując do niego przekazali szkołom 40 pozyskanych laptopów. Ze środków zewnętrznych otrzymały sprzęt do zdalnej nauki dzieci z zastępczych rodzin.


W minionym roku szkolnym 143 prowadzone przez powiat klasy liczyły ponad trzy tysiące uczniów. Wśród nich ci z powiatów: chodzieskiego, żnińskiego, poznańskiego, obornickiego, czy z okolic Wałcza. Realizację procesów dydaktycznego, wychowawczego i opiekuńczego zapewniało 330 pełnoetatowych nauczycieli o różnym stopniu zawodowego zaawansowania (165 dyplomowanych, 94 mianowanych, 59 kontraktowych i dziesięciu stażystów). Dwie osoby nie miały żadnego stopnia zaawansowania.

(Cezary Kucharski)