Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ponad milion złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla powiatu wągrowieckiego na rozbudowę szpitala

Zdjęcie aktualności Ponad milion złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla powiatu wągrowieckiego na rozbudowę szpitala fot. WRFM

Rząd ogłosił dziś listę beneficjantów drugiego rozdania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do wielkopolskich samorządów trafią blisko 123 miliony złotych. Wśród beneficjentów jest m.in. powiat wągrowiecki.

Starostwo Powiatowe w Wągrowcu otrzyma 1 200 000 złotych na przebudowę i rozbudowę budynku głównego szpitala. Warto zaznaczyć, że władze powiatu wnioskowały o 2 miliony złotych, jednak komisja rozpatrująca wnioski nie zdecydowała się na pełne dofinansowanie zadania. Powiat otrzyma również 200 tys. na zadanie pod nazwą „Rozbudowa systemu łączności radiowej na terenie powiatu wągrowieckiego wraz z modernizacją zaplecza magazynowo - garażowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu”.

Z kolei 500 tys. złotych trafi do Gołańczy na budowę instalacji gazowej w szkole podstawowej.

Na 300 tys. złotych może liczyć gmina Damasławek. Pieniądze te zostaną przeznaczone na budowę ulicy Polnej oraz kanalizacji deszczowej.

Wśród beneficjantów, którzy otrzymają milionowe dotacje jest też Gniezno. Miasto otrzyma 4 miliony złotych na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3. Jest to jedyna inwestycja dofinansowana w drugim naborze w powiecie gnieźnieńskim.

(Maciej Januchowski)