Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rogowo ponownie stolicą międzynarodowych rozgrywek w hokeju

Zdjęcie aktualności Rogowo ponownie stolicą międzynarodowych rozgrywek w hokeju fot. Mateusz Ciemnoczołowski

W hali sportowej w Rogowie odbył się w czwartek międzypaństwowy mecz hokeja na trawie, w którym kobieca reprezentacja Polski podejmowała drużynę Republiki Południowej Afryki.

Po trzydziestu latach hokej na poziomie Reprezentacji Polski powrócił do Rogowa. Reprezentacje powitali, a tym samym cykl trzech meczów otworzyli, wójt gminy Rogowo Tomasz Michalczak oraz sekretarz generalny PZHT pan Piotr Wilkoński.
W składzie reprezentacji Polski zagrały dwie rogowianki - Martyna Wypijewska oraz Jowita Hyla i gąsawianka - Julia Balcerzak. Trenerem polskiej reprezentacji jest pochodzący z Gąsawy Maciej Wrzesiński.

Wczorajszy mecz, po 40 minutach (czterech kwartach) zakończył się zwycięstwem Polek, stosunkiem bramek 2:0 (do przerwy 0:0). Obie bramki, po krótkich rzutach rożnych zdobyła Paulina Reder.

Kolejne spotkania rozegrane zostaną w piątek oraz w niedzielę o godzinie 19:00.
Polkom gratulujemy, a Państwa zapraszamy do kibicowania!