Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty. Potrwają 3 dni

Zdjęcie aktualności Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty. Potrwają 3 dni fot. WRFM

Egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. Jest on trzydniowy: w każdym dniu uczniowie będą zdawać z innego przedmiotu. W tym roku mają do niego przystąpić również dzieci z Ukrainy, które po 24 lutego znalazły się na terenie Polski i poszły do szkoły.

Egzamin z języka polskiego składa się z dwóch części. Uczniowie muszą rozwiązać test z zadaniami zamkniętymi i otwartymi oraz napisać wypracowanie na jeden z dwóch zaproponowanych w arkuszu tematów – o charakterze argumentacyjnym lub o charakterze twórczym. Egzamin trwa 120 minut. Dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu, np. dla uczniów z dysleksją, może być przedłużony do 180 minut. Dla uczniów z Ukrainy egzamin może być przedłużony do 210 minut.

W środę ósmoklasiści pisać będą egzamin pisemny z matematyki, a w czwartek egzamin z języka obcego. Podobnie jak w ubiegłym roku egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych, ogłoszonych w grudniu 2020 r., a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Ogólnopolskie wyniki poznamy 1 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu uczniowie otrzymają 8 lipca.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.