Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rozpoczęły się motocrossowe wyścigi mistrzostw Polski strefy zachodniej

Zdjęcie aktualności Rozpoczęły się motocrossowe wyścigi mistrzostw Polski strefy zachodniej fot. Pixabay

Rozpoczęły się motocrossowe wyścigi mistrzostw Polski strefy zachodniej. W klasie MX Masters, czyli mistrzów powyżej 40 roku życia wystartowali Radosław Matuszczak oraz Sylwester Nowak. Ścigają się jeszcze Jakub Matuszczak i Arkadiusz Urbański. Trzech reprezentuje Mieścisko, a Urbański Sienno.


W pierwszej rundzie powiatowi motocrossowcy pojechali ze zmiennym szczęściem. Dużo lepiej powiodło się im w Lemierzycach niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Pierwszy bieg Radosław Matuszczak wygrał i nie oddał prowadzenia do końca zawodów. Dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami, gdyż ten crossowiec jest ubiegłorocznym mistrzem Polski strefy zachodniej. Nowak po dwóch biegach był w generalce 13.


Młodszy Matuszczak, czyli Jakub w grupie dla zawodników z motocyklami o pojemności 450 centymetrów uplasował się na trzeciej pozycji. Świetny rezultat zważywszy, że były to jego drugie zawody w tej klasie.
W tym roku do rozegrania jest 10 rund, a w każdej dwa wyścigi. Liczą się zsumowane wyniki wszystkich wyścigów. Kolejne zawody zaplanowano 5 maja w Rosówku niedaleko Szczecina.

(Cezary Kucharski)