Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rozpoczęły się prace nad przygotowaniem strategii rozwoju Wągrowca do 2030 roku

Zdjęcie aktualności Rozpoczęły się prace nad przygotowaniem strategii rozwoju Wągrowca do 2030 roku fot. UM Wągrowiec

Rozpoczęły się prace nad przygotowaniem strategii rozwoju Wągrowca do 2030 roku. Nową wizję i spojrzenie na ten problem ma określić kilkunastoosobowy zespół kierowany przez wiceburmistrza miasta Piotra Pałczyńskiego.

Pierwsze posunięcie grupy to przygotowanie ankiet w formie elektronicznej i papierowej skierowanych praktycznie do wszystkich mieszkańców Jakubowego Grodu. Pomyślano także o dzieciach i młodzieży. Ich wypełnienie jak zapewnia szef zespołu zajmuje góra pięć minut. Zaplanowano również zorganizowanie spotkań tematycznych, współpracę z uczniami, szkołami, lokalnymi mediami oraz konkursy dla najmłodszych.

W najbliższych tygodniach odbędzie się konferencja naukowa przygotowana wspólnie z urzędem miejskim przez Gnieźnieńską Szkołę Wyższą Milenium. Jej temat to „Zarządzanie strategiczne i inwestycyjne na poziomie lokalnym: stan obecny i perspektywy rozwoju”. Ma pomóc w opracowaniu zarysu koncepcji rozwoju miasta w porównaniu do istniejącej, a także wziąć pod uwagę podobne plany sąsiadów.

Wstępna dokumentacja prawdopodobnie będzie gotowa do 19 kwietnia. W ostatecznej wersji projekt powinien się pojawić we wrześniu bieżącego roku.

(Cezary Kucharski)