Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rozpoczęły się roboty budowlane przy budowie nowej bieżni lekkoatletycznej w Budzyniu

Zdjęcie aktualności Rozpoczęły się roboty budowlane przy budowie nowej bieżni lekkoatletycznej w Budzyniu Zdjęcie ilustracyjne | fot. WRFM

Rozpoczęły się roboty budowlane przy budowie nowej bieżni lekkoatletycznej w Budzyniu. Jest to kolejny etap ogromnej inwestycji pod nazwą „Przebudowa otwartego, wielofunkcyjnego stadionu sportowego w Budzyniu”. Umowa na dofinansowanie przez zarząd województwa Wielkopolskiego została podpisana. Do Budzynia trafi jedna z najwyższych dotacji, czyli 300 tysięcy złotych w ramach konkursu na zadania dotyczące infrastruktury sportowej. Koszt zadania wynosi niespełna 1,3 miliona złotych. Jego ukończenie przez warszawską firmę Eversport przewidziano w pierwszej połowie przyszłego roku.

Mówił wiceburmistrz Budzynia, Piotr Jankowski.

Jeżeli znajdą się pieniądze, to budzyńscy samorządowcy mają w zamyśle stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia. To konieczność wykonania zakoli poza bramkami. Wtedy rozgrywane będą takie dyscypliny jak pchnięcie kulą, skok wzwyż, czy w dal. Dodajmy, że pierwszy etap zaczął się ponad dwa lata temu. Był dofinansowany z ministerstwa sportu. Płyta boiska o sztucznej nawierzchni została przebudowana. Posiada system odwadniania i nawadniania. Jest mała infrastruktura oraz oświetlenie przez cztery jupitery. Ten etap kosztował około czterech milionów złotych. W ubiegłym roku zakończył się drugi etap. Tym razem wyłącznie za samorządowe pieniądze zostały przebudowane trybuny. Może zasiąść na nich 900 osób plus stu kibiców na bocznej trybunie po drugiej strony nasypu. Ci będą widok na planowane boczne boisko. Gmina złożyła w tym roku wniosek do ministerstwa sportu w ramach programu Sportowa Polska. Jeżeli przejdzie weryfikację, to zakończona zostanie faza budowy pełnej infrastruktury. Wtedy stadion ma szanse przeprowadzać zawody rangi wojewódzkiej.

(Cezary Kucharski)