Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rozpoczęły się zapisy w parafiach regionu na Ekstremalną Drogę Krzyżową

Zdjęcie aktualności Rozpoczęły się zapisy w parafiach regionu na Ekstremalną Drogę Krzyżową fot. WRFM

Rozpoczęły się już zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Wydarzenie to obejmuje swoim zasięgiem niemal cały świat. A trasa, którą trzeba przejść, to dystans 40 km.

Mówi proboszcz parafii Błogosławionego Michała Kozala w Wągrowcu, ks. Witold Chmielewski.

Do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej preferowane są osoby dorosłe ze względu na poziom trudności tej trasy. Drogę przebywa się w milczeniu, samotnie, bądź w niewielkich grupach - przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa w kwestii pandemii. Marsz rozpoczyna się w Wągrowcu, spod kościoła Błogosławionego Michała Kozala. Dalej droga biegnie w stronę Kalisk, obok grobowca Keglów na Bukowcu, przez Kobylec, Bartodzieje, Nowe, Żelice, Potulice i stamtąd już powrót do Wągrowca.

Jaka jest idea tej Drogi Krzyżowej?

Wydarzenie rozpocznie się 26 marca o 19.15 mszą św gdzie rozdane zostaną pakiety z mapą trasy i myślą przewodnią, Podczas drogi uruchomiony tez będzie telefon zaufania dla potrzebujących pomocy podczas marszu. Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronie edk.org.pl. Tam można się również zapisać na trasy w innych miejscowościach regionu np. w Janowcu Wielkopolskim i Złotowie.

(Alicja Tylkowska)