Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rozpoczynają się prace budowlane na jednym z najstarszych obornickich osiedli domków jednorodzinnych

Zdjęcie aktualności Rozpoczynają się prace budowlane na jednym z najstarszych obornickich osiedli domków jednorodzinnych fot. WRFM

Rozpoczynają się prace budowlane na jednym z najstarszych obornickich osiedli domków jednorodzinnych, czyli Bielawach. W czerwcu zaakceptowano przygotowaną przez Referat Obsługi Inwestycji koncepcję przebudowy. W tym miesiącu burmistrz Tomasz Szrama podpisał umowę z wykonawcą, czyli skocką firmą POL-KRAM. Koszt rewitalizacji parku oraz całej inwestycji to mniej więcej 800 tysięcy złotych.


Teren w okolicy ulic Andersa, Kościuszki, Roweckiego i Taczaka bardzo się zmieni. Założeniem planu jest podział na mini strefy poprzez układ ścieżek. Połączą część osiedla w taki sposób aby każdy z mieszkańców po zmianach był zadowolony.


Przede wszystkim ulegnie poprawie wygląd zaniedbanego dotychczas parku z miejscem do szeroko rozumianej rekreacji. Powstanie tam plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Dla bezpieczeństwa zostanie wyodrębniona strefa dla najmłodszych.


Dorośli otrzymają do dyspozycji miejsce otoczone zielenią, to znaczy rodzinną strefę rekreacyjną. Będą tam leżaki i ławeczki. Stanie plenerowa siłownia. Park oświetlą zasilane energią odnawialną lampy.

(Cezary Kucharski)