Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rozstrzygnięto przetargi na usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg w powiecie wągrowieckim

Zdjęcie aktualności Rozstrzygnięto przetargi na usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg w powiecie wągrowieckim fot. WRFM

Rozstrzygnięto przetargi na usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg w powiecie wągrowieckim. Pracownicy Spółdzielni Kółek Rolniczych będą to robili w gminach Damasławek i Wapno. Przemysław Leszczyński Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe zapewni zimowe bezpieczeństwo mieszkańcom gminy Gołańcz. W Mieścisku odśnieżaniem zajmie się miejscowy MIKOROL. Teren miasta i gminy Skoki jest pod opieką Przedsiębiorstwa Transportowo – Drogowego z Roszkowa. Na obszarze gminy wiejskiej Wągrowiec zimowe bezpieczeństwo zapewni „Agroturystyczne Gospodarstwo Rolne Ryszarda Piaseckiego. W Jakubowym Grodzie przetarg wygrała poznańska firma Remondis Sanitech, a właściwie jej miejscowy oddział.


Powiatowy Zarząd Dróg na podległym terenie ustanowił dwa standardy utrzymania dróg. Czwarty, w którym chodzi o drogi gdzie odbywa się regularna komunikacja autobusowa. Mają one znaczenie gospodarcze. Te mniej znaczące zaliczono do piątej kategorii. Te drugie w razie potrzeby będą odśnieżane później.


Firmy przystępują do działania wtedy gdy zachodzi potrzeba, a nie według jakiegoś planu. Interweniują kiedy zachodzą niekorzystne zjawiska atmosferyczne. W okresie świątecznym pracownicy zarządu dróg będą pełnić dyżury pod telefonami 606 413 593 lub 604 438 431.

(Cezary Kucharski)