Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ruszył nabór wniosków w programie wsparcia dzieci z rodzin byłych pracowników PGR-ów

Zdjęcie aktualności Ruszył nabór wniosków w programie wsparcia dzieci z rodzin byłych pracowników PGR-ów fot. KPRM

W ubiegłym tygodniu ruszył nabór wniosków w programie wsparcia dzieci z rodzin byłych pracowników PGR-ów. Jest to program ogólnopolski, który ogłosiło Centrum Projektów Polska Cyfrowa. W programie będzie można pozyskać laptopy, komputery stacjonarne, dostęp do internetu i niezbędne akcesoria. Minister Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, stwierdził, że z pomocy skorzystają mieszkańcy 880 gmin, na terenie których działały PGR. To ponad 30% wszystkich gmin w Polsce. Gmina Skoki ruszyła również z programem - można już zgłaszać dzieci, których rodzice, dziadkowie lub pradziadkowie byli pracownikami PGR znajdującego się na terenie Gminy Skoki.

O tym, co jest potrzebne, by rozpocząć procedury, mówi Marianna Gregorczuk, inspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych w Urzędzie Miasta i Gminy Skoki.

Oświadczenia można składać do 29 października. Konieczne wnioski do druku znajdują się na stronie skockiego magistratu. W gminach Mogilno, Żnin i Gniezno program wystartuje, prawdopodobnie, w przyszłym tygodniu i wtedy będzie można zasięgać informacji w odpowiednim urzędzie. Budżet finansowanego z Funduszy Europejskich działania, to 80 milionów złotych. Szacuje się, że sprzęt trafi do około 20 tysięcy dzieci.

(Alicja Tylkowska)