Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ruszył remont budynku dla przedszkola i biblioteki w Wapnie

Zdjęcie aktualności Ruszył remont budynku dla przedszkola i biblioteki w Wapnie fot. WRFM

Samorządowcy w gminie Wapno ruszyli z remontem obiektu o powierzchni ośmiuset metrów kwadratowych przeznaczonego na nowe przedszkole oraz bibliotekę publiczną. Roboty budowalne wykona firma Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Witkowski z siedzibą w Wapnie wybrana bezprzetargowo, czyli z wolnej ręki. Dokumentacja kosztorysowa opiewa na niespełna 632 tysiące złotych. Obiekt powinien zostać oddany do użytku maksymalnie 30 kwietnia przyszłego roku.Gmina na ten cel miała w swoim budżecie zarezerwowane 300 tysięcy złotych. Jak zapewnia włodarz przysposobienie budynku po byłych Warsztatach Terapii Zajęciowej, gdyż tam zaplanowano przeniesienie przedszkolaków, i tak byłoby realizowane tylko, że w dwóch etapach. Pieniądze z samorządowego funduszu w całości przeznaczono na przysposobienie przedszkola, zatem z zabezpieczonych trzystu pozostaje około 170 tysięcy. Włodarz zaproponuje rajcom wydanie ich na inwestycje drogowe jeszcze w tym roku.


Zgodnie z projektem jedno skrzydło jest podzielone na część gospodarczą z kuchnią oraz znacząco większe niż dotychczasowe pomieszczenia biblioteki. W drugim powstają sale dla czterech oddziałów przedszkolnych. Docelowo gwarantują miejsca stu dzieciom z terenu gminy oraz w miarę potrzeb ościennych. Niektóre okna zamienią się w drzwi, ponieważ każda grupa zgodnie z zaleceniami sanepidu będzie miała bezpośrednie wyjście na plac zabaw.


Zapytaliśmy włodarza co ze starym budynkiem przedszkola. Przypomnijmy, że przeniesienie przedszkola podyktowane było analizą dokumentacji geologicznej znanej od sześciu lat. Zawarte w niej informacje potwierdził przed rokiem raport Państwowego Instytutu Geologicznego.

(Cezary Kucharski)