Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ruszyła nowa aplikacja, która ma pomóc w zgłaszaniu awarii urzędnikom z Wągrowca

Zdjęcie aktualności Ruszyła nowa aplikacja, która ma pomóc w zgłaszaniu awarii urzędnikom z Wągrowca fot. WRFM

Komunikator Miejski, czyli aplikacja pomagająca w zgłaszaniu nieprawidłowości w Wągrowcu już oficjalnie ruszyła. Mogą z niej korzystać zarówno mieszkańcy miasta, jak i przyjezdni. Aplikacja ta, to ważny element szybkiego reagowania. Jej użytkownicy będą mogli zgłaszać m.in. dziurę w jezdni, zepsutą lampę uliczną, nielegalne wysypisko śmieci, ławkę zniszczoną przez wandali i inne, palące zdarzenia, wymagające interwencji Urzędu Miejskiego.

Jak się okazuje program jest bardziej rozbudowany, bowiem po uruchomieniu odpowiednich funkcji będzie mógł również przypominać m.in. o terminie wywozu śmieci, poinformuje o trwających remontach, czy o wydarzeniach kulturalnych i sportowych na terenie powiatu.

Warto zauważyć, że wpisywane dane GPS i wykonane zdjęcie mogą pomóc w sprawniejszej reakcji właściwych służb w zgłaszane miejsca. Jeśli użytkownikowi aplikacji będzie zależało na monitorowaniu zgłoszenia, będzie mógł podać swoje dane, które posłużą do kontaktu w tej sprawie, a możliwość założenia konta w aplikacji, rozwiąże kwestie sprawdzania spraw archiwalnych zgłoszonych przez danego użytkownika.

Aplikację można pobrać bezpłatnie i uruchomić na smartfonie, tablecie, czy komputerze.

(Alicja Tylkowska)