Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ruszyły szczepienia służb mundurowych w regionie

Zdjęcie aktualności Ruszyły szczepienia służb mundurowych w regionie fot. KWP w Poznaniu

Policjanci każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców regionu. Szczepienia to kolejny krok w walce z pandemią. We wtorek rozpoczęły się szczepienia funkcjonariuszy z komendy powiatowej w Żninie.

Szczepienia mundurowych są wykonywane w Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szpitalnej  w Żninie. To już kolejny tydzień szczepień w służbach mundurowych. W marcu szczepionkę przyjął Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk zachęcając wszystkich mundurowych do podobnego kroku.

- Zaszczepienie jak największej liczby funkcjonariuszy jest niezbędne w formacji, która pełni ważną rolę w walce z pandemią. Każdego dnia policjanci podejmują dziesiątki interwencji, podczas których mają kontakt z mieszkańcami. Szczepienie się przeciwko COVID-19 ma uchronić przed zachorowaniem lub ciężkimi objawami każdą z osób. - podała Komenda Główna Policji.

Jednocześnie komenda zachęca wszystkich policjantów do szczepienia. Jednak stuprocentowej frekwencji nie będzie. W niektórych województwach chętnych jest od 80 do 85 procent kadry. W Wielkopolsce pierwsi w kolejności są szczepieni funkcjonariusze liniowi ze służby patrolowej, ruchu drogowego i Oddziału Prewencji Policji. Szczepienia wielkopolskich służb mundurowych będą się odbywać w szpitalach węzłowych, w Poznaniu, Koninie, Kaliszu i Pile. Szczepionkę Astra Zeneca łącznie przyjmie ponad 5 tys. policjantów.

(opr. Maciej Januchowski, żródło: KGP, KPP Żnin, KWP w Poznaniu)