Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rząd wprowadza nowe ograniczenia. Zgromadzenia tylko do dwóch osób

Zdjęcie aktualności Rząd wprowadza nowe ograniczenia. Zgromadzenia tylko do dwóch osób fot. x-news

Polski rząd wprowadza kolejne ograniczenia związane z zagrożeniem koronawirusem. Na popołudniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o tych działaniach. Mówił, ze tylko te ograniczenia mogą pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się chińskiego wirusa.

Od dziś rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się oraz komunikacji zbiorowej. Zgromadzenia zostały ograniczone do dwóch osób.

Premier powiedział, że nadal rząd spodziewa się sporego wzrostu zachorowań. Jednocześnie stwierdził, że wdrażanie ograniczeń jest niezbędne i jeżeli będzie to konieczne pojawią się kolejne. Podjęte do tej pory decyzje są niezbędne do ograniczenia liczby zachorowań na COVID-19.

Wprowadzone restrykcje:

  1. Ograniczenia w przemieszczaniu się z trzema wyjątkami:
  • drogi z pracy i do domu
  • wolontariatu w walce z koronawirusem
  • niezbędnych spraw życia codziennego.

2. W zgromadzeniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie dwie osoby - wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu.

3. Dozwolona liczba osób, jakie będą mogły przebywać w środkach komunikacji miejskiej, będzie musiała odpowiadać połowie miejsc siedzących w danym środku transportu.

(Maciej Januchowski)