Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Samorząd województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o modernizacji infrastruktury drogowej w północnej Wielkopolsce

Zdjęcie aktualności Samorząd województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o modernizacji infrastruktury drogowej w północnej Wielkopolsce fot. WRFM

Samorząd województwa Wielkopolskiego podjął decyzję co modernizacji infrastruktury drogowej w północnej Wielkopolsce. Jacek Bogusławski to znaczy członek zarządu województwa przekazał szczegółowe informacje między innymi na temat poniesionych kosztów.

Na pewno wymieniona zostanie nawierzchnia na drodze Siedlisko-Trzcianka. Nowy przepust pojawi się w Łukowie. Na odcinku z Wałcza do Obornik będzie wymieniona nawierzchnia skrzyżowania oraz wyznaczone zostaną lewoskręty. Przy drodze Debrzno Wieś – Lipka zaplanowano budowę ścieżki rowerowej. W Łeknie na drodze numer 251 pojawi się rondo. Na odcinku drogi Wysoka – Bądecz zaplanowano wymianę nawierzchni. Oprócz tych zadań trwa rozbudowa drogi numer 190 w miejscowości Krajenka. Na ten cel pozyskano z unijnych pieniędzy dziewiętnaście milionów złotych. Inwestycja będzie zakończona w tym roku. Wielkopolskim samorządom przekazano kwotę przekraczającą pięć miliardów, a 285 milionów trafiło do tych z powiatu złotowskiego.

(Cezary Kucharski)