Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Samorząd województwa wielkopolskiego przekazał kolejne pieniądze na pszczeli pokarm

Zdjęcie aktualności Samorząd województwa wielkopolskiego przekazał kolejne pieniądze na pszczeli pokarm fot. UWWW w Poznaniu

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podpisał z wielkopolskimi pszczelarzami umowę na zakup pokarmów pszczelich na kwotę 2 mln zł. „Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie zakupu pokarmów pszczelich” realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego od 2018 r. W ciągu 4 lat trwania zadania, całkowita wartość dotacji udzielonej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, wyniosła 8 mln zł. W sumie do tej pory to kwota 15 milionów.

Mówił Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Wicemarszałek zwrócił uwagę, że choć umowa została podpisana z Regionalnym Związkiem Pszczelarzy Wielkopolski Północnej w Chodzieży, to z dotacji skorzystają także inne, wielkopolskie związki oraz pszczelarze z naszego regionu, którzy nie są zrzeszeni. Ponadto Grabowski przekazał, że samorząd wojewódzki zamierza stworzyć demonstracyjne pasieki, które będą służyły edukacji szczególnie uczniów z Wielkopolski w kwestii ekologii i pszczół.

(opr. M. Januchowski, źródło: UWWW)