Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Samorządy z regionu rezygnują z urodzin miast i innych dużych wydarzeń

Zdjęcie aktualności Samorządy z regionu rezygnują z urodzin miast i innych dużych wydarzeń fot. WRFM

Samorządy z regionu rezygnują z hucznych obchodów dnia miast i innych dużych wydarzeń kulturalnych. Pierwsze już ogłosiły, że zaplanowane wcześniej wydarzenia się nie odbędą. Gmina Szubin odwołała wszystkie duże imprezy do końca czerwca. Nie odbędą się zatem m.in. Dni Szubina, których gwiazdą miała być Agnieszka Chylińska. Anulowano także Otwarcie Sezonu Letniego na plaży w Wąsoszy czy  Kosmiczne Otwarcie Centrum Astronomicznego w Niedźwiadach.

Kalendarium imprez miejsko-gminnych na okres od lipca do grudnia będzie uzależnione od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju i związanych z nią obostrzeń i zakazów. 

Z kolei władze Gniezna odwołały wszystkie wydarzenia kulturalne i masowe do końca lipca. - Nawet jeśli, zakładając optymistyczny scenariusz, liczba zarażonych w naszym województwie i kraju zacznie spadać do maja czy czerwca, to nie znaczy że wirus nagle się rozpłynie. Ograniczając liczbę miejskich imprez aż do końca lipca, ograniczamy więc dalsze rozprzestrzenianie się epidemii - mówi Prezydent Miasta Gniezna, Tomasz Budasz. Wśród odwołanych wydarzeń są te największe, które na stałe zapisały się w kalendarzu kulturalnym jak imieniny miasta, Dnia Gniezna i Królewski Festiwal Artystyczny.

Prawdopodobnie odwołane zostaną także imprezy Królewskiego Festiwalu Artystycznego planowane na sierpień – informuje portal moje-gniezno.pl, poza koncertem finałowym, który ma się odbyć 28 sierpnia.

(Maciej Januchowski)