Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Seniorzy w gminie Skoki dbają o kręgosłupy. Po wakacyjnej przerwie ponownie biorą udział w siódmej edycji projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch”

Zdjęcie aktualności Seniorzy w gminie Skoki dbają o kręgosłupy. Po wakacyjnej przerwie ponownie biorą udział w siódmej edycji projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch” fot. UMiG Skoki

Seniorzy w gminie Skoki dbają o kręgosłupy. Po wakacyjnej przerwie ponownie biorą udział w siódmej edycji projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zajęcia odbywają się w Lechlinie oraz Jabłkowie. Projekt realizuje Stowarzyszenie Edukacyjne „Tęcza”, a pieniądze pochodzą z miejsko-gminnego budżetu.


To 45 tysięcy przekazane na wspomaganie i rozwój lokalnych społeczności z ukierunkowaniem na osoby w wieku emerytalnym, a właściwie 50 plus. Zajęcia odbywają się we wtorki w Lechlinie, a w czwartki ich gospodarzem jest Jabłkowo.


Tegoroczne prowadzone są pod hasłem „Zdowy kręgosłup”. Mają kształtować postawę, łagodzić bóle oraz redukować przykurcze mięśni. Pod kierunkiem fachowców seniorzy poprawiają funkcjonowanie mięśni głębokich odciążających kręgosłup. Regularne ćwiczenia wzmacniają jego mięśniowy szkielet, co wiąże się nie tylko z lepszym wyglądem, ale i samopoczuciem.

(Cezary Kucharski)