Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Siedemnaście par siatkarzy plażowych szósty raz walczyło o mistrzostwo powiatu żnińskiego

Zdjęcie aktualności Siedemnaście par siatkarzy plażowych szósty raz walczyło o mistrzostwo powiatu żnińskiego fot. WRFM

Siedemnaście par siatkarzy plażowych szósty raz walczyło o mistrzostwo powiatu żnińskiego. Na boiskach żnińskiego stadionu miejskiego rywalizowali w dwóch kategoriach.


Złote medale wywalczyły siatkarski ze Środy Wielkopolskiej Agnieszka Lipiecka i Jagoda Kaczmarek. Wygrały wszystkie pojedynki nie tracąc ani jednego seta. Wicemistrzyniami powiatu zostały siostry Marta i Anna Molenda reprezentantki Padniewa w gminie Mogilno. Brązowymi medalistkami są Magdalena Dzioba oraz Oliwia Dziuba reprezentujące Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku. W walce o podium pokonały 2: 1 doskonale spisujące się wągrowczanki Honoratę Starszak i Dominikę Szczepaniak.
Doskonałą piątą lokatę zajął żniński duet Julia i Natalia Boińskie. Siódme miejsce przypadło debiutantkom ze Żnina Marcelinie Dytman i Julii Przewłoce.


W gronie mężczyzn sytuacja była mniej przejrzysta, ponieważ trudno było wytypować zdecydowanego faworyta. Okazało się, że czwarty raz z rzędu mistrzami powiatu zostali Mateusz Lipiński i Łukasz Owsianny (Żnin). Nie doznali żadnej porażki. Srebrne medale po tie breaku trafiły do ubiegłorocznych wicemistrzów Kamila Kabacińskiego i Marka Kowalczyka (Trzemeszno). Żninianie Robert Salamon i Szymon Wójcik wygrali rywalizację o brązowy krążek. Tuż za podium znalazła się para Amro Szubin Maciej Lis/Remigiusz Kasprzak.


Organizatorem mistrzowskiego turnieju był Michał Krzyżaniak. To już 20 lat siatkówka plażowa gości w Żninie, więc z tej okazji zawodnicy i zawodniczki złożyli autografy na plakacie mistrzostw. Wykonano również pamiątkowe zdjęcie.

(Cezary Kucharski)