Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Skromne obchody Święta Niepodległości w Wągrowcu i Gnieźnie

Zdjęcie aktualności Skromne obchody Święta Niepodległości w Wągrowcu i Gnieźnie fot. WRFM

W związku z sytuacją epidemiczną i obostrzeniami, które zostały wydane przez polski rząd, tegoroczne obchody Święta Niepodległości w wielu miejscach, jeżeli się odbędą, będą skromniejsze. W Wągrowcu o godzinie 9.30 odbędzie się msza święta w kościele ojców Paulinów. Z kolei na godzinę 12.00 zaplanowano wydarzenie pod tytułem „Niepodległa do Hymnu 2020”. Odbędzie się ono online na stronie Wągrowca oraz profilu na Facebooku. Mazurka Dąbrowskiego wykonają uczniowie wągrowieckich szkół.

Z kolei w Gnieźnie nie zabraknie uroczystej Mszy św. w katedrze w intencji Ojczyzny oraz symbolicznych patriotycznych akcji, mających zjednoczyć mieszkańców także w mediach społecznościowych.

Mówił michał Powałowski, wiceprezydent Gniezna.

Pierwsza stolica Polski, podobnie jak inne miasta w nregionie, bierze także udział w akcji „Niepodległa Do Hymnu”. W związku z tym władze miasta apelują do mieszkańców, by tradycyjnie 11 listopada o godzinie 12:00 odśpiewali Hymn. Tym razem wyjątkowo, indywidualnie: na swoich balkonach, w oknach, ale też w domach nawet w małym gronie.

Żeby w sposób wyjątkowy uczcić wspólne śpiewanie Hymnu władze Gniezna zachęcają do wykonania drobnego symbolu – nutki, z którą warto zrobić sobie zdjęcie lub nagrać filmik i umieścić w mediach społecznościowych z oznaczeniem #GnieznoDoHymnu.

(Maciej Januchowski, UM Gniezno)