Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Śmiertelny wypadek na drodze pod Strzelnem

Zdjęcie aktualności Śmiertelny wypadek na drodze pod Strzelnem fot. OSP Kwieciszewo

W piątek ok. Godz. 17.40 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych na DK15 w miejscowości Kopce. Do działań skierowano strażaków z Mogilna, Strzelna i Kwieciszewa, Łącznie 4 zastępy. Na miejscu zastali oni dwie osobówki: jedna znajdowała się na lewym pasie drogi, a druga w przydrożnym rowie.

- Działania zastępów polegały na uwolnieniu osoby uwięzionej w pojeździe przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowanemu unieruchomiono odcinek szyjny oraz ewakuowano z pojazdu na noszach. Następnie poszkodowany został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia Państwowemu Ratownictwu Medycznemu. Drugiemu poszkodowanemu udzielono wsparcia psychicznego. Po przebadaniu przez ratownika medycznego na miejsce zdarzenia została zadysponowana druga karetka pogotowia. - relacjonują strażacy.

Na czas prowadzonych działań Droga Krajowa nr 15 była zablokowana w obu kierunkach. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Tam jeden z nich zmarł. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci.

(opr. M. Januchowski)