Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Śmietnik w centrum Złotowa

Zdjęcie aktualności Śmietnik w centrum Złotowa Zdjęcie ilustracyjne | fot. WRFM

W centrum Złotowa znajduje się miejsce gdzie łączą się działki prywatne z miejskimi. Jest to miejsce, które służy za nieoficjalne składowisko śmieci. Regularne sprzątanie nie pomaga, ponieważ niekulturalni ludzie nadal traktują okolice ulicy Nieznanego Żołnierza i marketów Lidl oraz Biedronka jako śmietnisko. Bałaganu dopełniają miejscowi bezdomni (ale nie tylko) amatorzy picia alkoholu na świeżym powietrzu wyrzucający butelki jak również przejeżdżający kierowcy wyrzucając różne rzeczy w bogatym repertuarze.


Sprząta i walczy z tym mieszkający w pobliżu Paweł Fiołek, który ma dość wykonywania syzyfowej pracy. Szukał pomocy między innymi u radnej miejskiej Agnieszki Jęsiek-Barabasz. Ta natomiast kontaktowała się ze strażą miejską.


Nagłaśniające problem lokalne media, Miejski Zakład Usług Komunalnych, strażnicy, policjanci oraz nieliczni mieszkańcy są bezradni. Interwencje działają bardzo krótko, złapać śmieciarzy na gorącym uczynku nie jest łatwo, a nakładane mandaty nie są płacone.


Sytuacja jest tym trudniejsza, że na tym terenie nie ma kamer monitoringu. Przypadkowo złapani nietrzeźwi przenoszą się w inne miejsce, gdyż Izba Wytrzeźwień w Pile została zlikwidowana. Do noclegowni natomiast mogą pójść jedynie osoby trzeźwe, a tych jest niewiele. Jak długo potrwa impas? Nie wiadomo.

(Cezary Kucharski)