Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Sprawca zderzenia ciężarówki z szynobusem w Bolechowie z zarzutem spowodowania katastrofy w ruchu drogowym. Grozi mu 10 lat więzienia

Zdjęcie aktualności Sprawca zderzenia ciężarówki z szynobusem w Bolechowie z zarzutem spowodowania katastrofy w ruchu drogowym. Grozi mu 10 lat więzienia fot. Archiwum WRFM

Sprawca zderzenia ciężarówki i szynobusa Kolei wielkopolskich, do którego doszło w Bolechowie z kwietniu tego roku niebawem może stanąć przed obliczem sądu.

Jak informuje „Głos Wielkopolski” akt oskarżenia jest już gotowy. Prokuratura skierowała już go do sądu. Kierowca samochodu ciężarowego Roman S. oskarżony jest o czyn z artykułu 173 paragraf 1 kodeksu karnego, czyli o sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym.

Z raportu, jaki sporządzono z miejsca wypadku wynika, że urządzenia sterujące działały bez zastrzeżeń. Kierowca ignorował znaki dźwiękowe i opuszczone rogatki, minął pozostałe pojazdy, które zatrzymały się przed przejazdem i wjechał wprost pod rozpędzony pociąg. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Wcześniej zastosowano wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Romanowi S. odebrano również prawo jazdy.

(Maciej Januchowski)