Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Sprawę sędziego z Wągrowca, który podejrzewany jest o jazdę na podwójnym gazie przejęła prokuratura krajowa

Zdjęcie aktualności Sprawę sędziego z Wągrowca, który podejrzewany jest o jazdę na podwójnym gazie przejęła prokuratura krajowa fot. WRFM

Prokuratura krajowa przejęła sprawę sędziego z Wągrowca, który miał prowadzić auto na podwójnym gazie. Sprawa dotyczy przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości zatrzymanego przez policjantów w listopadzie.

Sędzia widziany był m.in. na stacja benzynowej. Wtedy zauważono, że dziwnie się zachowuje i może być pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali go jednak w jego domu. To czy mężczyzna prowadził samochód po spożyciu alkoholu miały wyjaśnić badania krwi. Wyniki tego badania oraz na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu mają zostać uwzględnione w analizie sprawy. Następnie prokuratura zdecyduje czy wystąpić do Sądu Dyscyplinarnego o uchylenie immunitetu sędziowskiego.

Przypomnijmy, że badanie alkomatem, który wykazał według naszych nieoficjalnych informacji około 3 promili zostało przeprowadzone 3 godziny po zgłoszeniu. Pomiar odbył się w domu byłego prezesa wągrowieckiego sądu. Następnie w szpitalu pobrano krew do badań. Na szczegółowe wyniki tych badań cały czas czekają śledczy.

(Maciej Januchowski)