Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Starosta Kranc: „Wągrowiecki szpital nie prowadzi zbiórki darów”

Zdjęcie aktualności Starosta Kranc: „Wągrowiecki szpital nie prowadzi zbiórki darów” fot. Maciej Januchowski

„Z całą stanowczością podkreślamy, że nie ma prowadzonej żadnej zbiórki na rzecz Szpitala Powiatowego w Wągrowcu” pisze w wysłanym do nas oświadczeniu starosta wągrowiecki Tomasz Kranc. To pokłosie opublikowanej przez niektóre portale informacji o zbiórce dla wągrowieckiej lecznicy.

Starosta podkreśla, że nie ma aktualnie takiej potrzeby, a „szpital posiada zabezpieczone środki na bieżącą działalność”. Włodarz powiatu podkreśla, że pomoc o jakiej informowano mieszkańców było darowizną kilku firm, jednak sama lecznica nie jest jej organizatorem. Choć Tomasz Kranc dziękuje za otrzymaną pomoc, to zaznacza, że „Umieszczenie nieprawdziwej informacji o prowadzeniu zbiórki podważa dobre imię zarówno szpitala, jak i Rady Powiatu Wągrowieckiego, która każdego roku pokrywa nie tylko stratę szpitala, ale i udziela mu pomocy finansowej poza kontraktem z NFZ”.

Wśród organizatorów zbiórki był wągrowiecki PCK.

Poniżej pełna treść oświadczenia storosty:

Szanowni Państwo,

w mediach pojawiła się dziś, tj. 25.03 br. nieprawdziwa informacja o rzekomo prowadzonej zbiórce darów przez Szpital Powiatowy w Wągrowcu. Zbiórka została zorganizowana bez wiedzy i zgody Zarządu oraz Rady Powiatu Wągrowieckiego. Z całą stanowczością podkreślamy, że nie ma prowadzonej żadnej zbiórki na rzecz Szpitala Powiatowego w Wągrowcu. Nie ma takiej potrzeby. Szpital posiada zabezpieczone środki na bieżącą działalność. Pomoc, o której była mowa w w/w informacji, ze strony firm czy sieci sklepów, jest pomocą udzielaną jako darowizna z inicjatywy i woli darczyńców. Za tę pomoc oczywiście należą się podziękowania.

Umieszczenie nieprawdziwej informacji o prowadzeniu zbiórki podważa dobre imię zarówno szpitala, jak i Rady Powiatu Wągrowieckiego, która każdego roku pokrywa nie tylko stratę szpitala, ale i udziela mu pomocy finansowej poza kontraktem z NFZ.

Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc

Zarząd Powiatu Wągrowieckiego

(Maciej Januchowski)