Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Strajk nauczycieli w gminie Żnin

Zdjęcie aktualności Strajk nauczycieli w gminie Żnin fot. gmina Żnin

W poniedziałek (08.04) rozpoczyna się strajk nauczycieli. W gminie Żnin większośc dyrektorów placówek oświatowych deklaruje, że dziecko, które przyjdzie do szkoły znajdzie opiekę. 

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie - dyrekcja zapewnia, że "w miarę możliwości będzie starała się zagwarantować opiekę każdemu dziecku, które pojawi się w Szkole, jednak w chwili obecnej nie posiadamy informacji o liczbie strajkujących nauczycieli i nie będziemy jej posiadać wcześniej niż w dniu ewentualnego strajku."
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie - dyrekcja zapewnia, że "w miarę możliwości będzie starała się zagwarantować opiekę każdemu dziecku, które pojawi się w Szkole, jednak w chwili obecnej nie posiadamy informacji o liczbie strajkujących nauczycieli i nie będziemy jej posiadać wcześniej niż w dniu ewentualnego strajku."
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Żninie - dyrekcja nie zapewnia opieki na dziećmi ze względu na brak kadry!
  • Zespół Szkół Specjalnych w Żninie - dyrekcja zapewnia, że "zapewni bezpieczną opiekę i zajęcia w miarę możliwosci kadrowych wszystkim uczniom, którzy przyjdą do szkoły w czasie strajku"

Natomiast rodzice uczniów ze Żnina nie powinni obawiać się o zapewnienie opieki nad dziećmi w trakcie strajku nauczycieli. Jednostki podległe Urzędowi Miejskiemu w Żninie przygotowały na ten czas zajecia, z których mogą skorzystać dzieci. Szczegóły: TUTAJ

 

(Maciej Januchowski)