Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Strajk nauczycieli w mieście Wągrowcu

Zdjęcie aktualności Strajk nauczycieli w mieście Wągrowcu fot. Pixabay

Od poniedziałku (08.04) rozpoczyna się strajk nauczycieli. Nie wszystkie szkoły w regionie gwarantują opiekę nad uczniami, a to oznacza, że rodzice muszą pomyśleć o niej dla swoich dzieci. Jak sprawa wygląda w placówkach w Wągrowcu?

W Szkole Podstawowej nr 1, 2 i 3 zajęcia nie będą się odbywały. Placówki nie oferują również opieki nad dziećmi. Zatem obowiązek ten spada na rodziców. Jedynie wymienione placówki zdecydowały się na umieszczenie informacji na swoich stronach internetowych, która brzmi:

W związku z pismem ZNP Zarządu Oddziału Miasta i Gminy Wągrowiec z dnia 27 marca 2019 r. zawiadamiam, iż nauczyciele szkoły wypowiedzieli się za przeprowadzeniem akcji strajkowej od dnia 8 kwietnia 2019 r., co będzie miało wpływ na organizację pracy szkoły i nie pozwoli na przeprowadzenie zajęć dydaktycznych i opiekuńczych.

      Proszę więc rodziców, prawnych opiekunów o nie przysyłanie uczniów do szkoły do czasu odwołania akcji strajkowej w szkole.

 

Ponadto szkoły podały, że będą na bieżąco informowały o zmianach. Pozostałe placówki, w tym szkoły średnie, nie podały informacji do publicznej wiadomości o zajęciach lub ich odwołaniu. Taka informacja nie została również podana na stronach organów prowadzacych czyli miasta Wągrowca, gminy Wągrowiec i Starostwa Powiatowego w Wągrowcu. Dyrektorzy szkół zaapelowali do rodziców, by nie zostawiali swoich dzieci w szkole, nie wiedząc, czy będą mogły tam zostać.

(Maciej Januchowski)