Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Strażacy z powiatu wągrowieckiego podsumowali miniony rok

Zdjęcie aktualności Strażacy z powiatu wągrowieckiego podsumowali miniony rok fot. WRFM

Komendant komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu dokonał podsumowania ubiegłorocznej działalności. Starszy brygadier Zbigniew Dziwulski przedstawił prezentację multimedialną. Szczegółowo omówił zagadnienia w sferach: operacyjno-szkoleniowej, kontrolno-rozpoznawczej, kwatermistrzowsko-technicznej, finansowej oraz kadrowo-organizacyjnej.

Statystyki nie różnią się zbytnio od podsumowania za rok 2018. Nastąpił lekki wzrost w sferze fałszywych alarmów. Wynika to jednak z funkcjonowania systemu monitoringu pożarowego. Jednostka wzbogaciła się o ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo z napędem na sześć kół i dodatkowym wyposażeniem. Jego wartość przekracza milion złotych. W tym roku planowane jest kupno kolejnego pojazdu. Dokonano zakupu zestawu hydraulicznych narzędzi ratowniczych. Były także inne zakupy sfinansowane dzięki pomocy różnych samorządów oraz instytucji. W ubiegłym roku prężnie działały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Młodszy brygadier Dariusz Matczak, czyli komendant wojewódzki poinformował o planowanych zakupach około 57 ratowniczo-gaśniczych wozów bojowych oraz ubrań specjalnych dla funkcjonariuszy bezpośrednio zaangażowanych w działania bojowe. Znacząco mniej kosztochłonna, bo na poziomie kilku tysięcy złotych będzie certyfikacja pojazdów sprowadzanych między innymi z krajów unii europejskiej. W tym roku jednym z ważniejszych pozaszkoleniowych wydarzeń będzie organizacja wojewódzkiego dnia strażaka połączona z nadaniem sztandaru wągrowieckiej jednostce. Prawdopodobnie na uroczystościach obecny będzie komendant główny PSP, czyli pochodzący z Wągrowca Andrzej Bartkowiak. 

(Cezary Kucharski)