Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Studiujący w Gnieźnie młody fotograf walczy z nowotworem. Podczas wernisażu jego prac będzie można wesprzeć zbiórkę na leczenie

Zdjęcie aktualności Studiujący w Gnieźnie młody fotograf walczy z nowotworem. Podczas  wernisażu jego prac będzie można wesprzeć zbiórkę na leczenie fot. MOK Gniezno

Miejski Ośrodek Kultury oraz Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie zapraszają na wernisaż wystawy charytatywnej. Prezentowane prace są autorstwa Stanislava Diachuka, młodego ukraińskiego fotografa, u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Stanislav był studentem gnieźnieńskiego instytutu, a swoją pasję odkrył i rozwijał już od najmłodszych lat, mówi Dariusz Pilak dyrektor MOKu.

Wystawa zatytułowana "Świat w Obiektywie" podzielona będzie na dwie części. Pierwsza z nich to efekt pracy studenckiego programu ekologicznego, ukazujący degradację środowiska, utrzymany w czarno-białej, ponurej stylistyce. Druga odsłona to już większy optymizm, wyjaśnia Sylwia Szykowna z IKE.

Zbiórka pieniędzy prowadzona jest na portalu zrzutka.pl, dodatkowo podczas wystawy będzie można zakupić wybrane zdjęcia i w ten sposób wesprzeć walczącego z rakiem młodego Ukraińca. Wernisaż prac Stanislava Diachuka odbędzie się w piątek 31 marca o godzinie 12:00 w Starym Ratuszu w Gnieźnie, wystawę będzie można oglądać do 30 kwietnia.

(Magdalena Borowska)