Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Światowy Dzień Sportu był w Chodzieży okazją do podkreślenia znaczenia wychowania fizycznego w dobie pandemii

Zdjęcie aktualności Światowy Dzień Sportu był w Chodzieży okazją do podkreślenia znaczenia wychowania fizycznego w dobie pandemii fot. WRFM

Światowy Dzień Sportu był w Chodzieży okazją do podkreślenia znaczenia wychowania fizycznego w dobie pandemii. Dotychczas nauczanie tego przedmiotu łączyło się z fizycznym wysiłkiem i pracą na sali gimnastycznej czy szkolnym boisku. Okazuje się, że zdalnie również można to robić z pożądanym skutkiem. Taką opinię wyraziła Małgorzata Jęśko-Doręgowska nauczycielka wuefu w chodzieskiej podstawówce numer trzy. Stworzyła autorski program do zdalnej nauki tego przedmiotu.

Taką solidną dawkę teorii przekazuje się poprzez wykonane na kartkach szkolne gazetki i plakaty omawiane na zajęciach, a później publikowane. Uczniowie przedstawiają swoje kolaże zdjęć z podejmowanych aktywności, czy tego co jedzą.

Uczniowie stworzyli bazę ćwiczeń jako formę porannej gimnastyki, nauczyli się i prezentują jak dobrze poprowadzić rozgrzewkę zapamiętując kolejność ćwiczeń ze zwróceniem uwagi na odpowiednie mięśnie. Nauczyciele zwracają uwagę na prawidłowe nazewnictwo pozycji.

(Cezary Kucharski)