Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Sztaby WOŚP z powiatu wągrowieckiego bez rekordów, ale ze znacznymi kwotami na kontach

Zdjęcie aktualności Sztaby WOŚP z powiatu wągrowieckiego bez rekordów, ale ze znacznymi kwotami na kontach fot. WOŚP Wągrowiec/ Facebook

Blisko 128 mln zł zebrano podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To o ponad 12 milionów więcej, niż rok temu. Na całkowity wynik będziemy musieli jeszcze poczekać, ale pierwsze podsumowanie będzie już dziś o godzinie 15:00. W sztabach WOŚP-u do wczesnych godzin porannych liczone były pieniądze, które trafiły do puszek.

Mówili przedstawiciele sztabów z regionu.

Tegoroczna akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma na celu udzielenie wsparcia oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. Wolontariusze i osoby współpracujące z gołanieckiego sztabu zebrali 20 388 złotych. Miejscowa grupa biegaczy Team Run wzięła udział w trzecim Rodzinnym Biegu dla orkiestry oraz drugiej odsłonie marszu Nordic Walking.

Sztab w gminie Damasławek zebrał 9 870 zł. W Wapnie grupy nie zarejestrowano, ale wolontariusze z Wojciechem Rochowiakiem na czele kwestowali przed kościołami oraz urzędem gminy i uzbierali niespełna cztery tysiące złotych. Zaopiekował się nimi sztab w Damasławku.

Doskonale spisali się wolontariusze w Wągrowcu z Natalią Kuklińską jako szefową. Wstępne podliczenie dało 88 314 złotych, ale nie jest to ostateczny wynik finału. Wszędzie z pandemicznych względów jeszcze trwają licytacje internetowe.

(M. Januchowski, C. Kucharski)