Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Szubin. W sobotę „Kraina Uśmiechu, uśmiecha się raz jeszcze”

Zdjęcie aktualności Szubin. W sobotę „Kraina Uśmiechu, uśmiecha się raz jeszcze” Obchody 20-lecia Krainy Uśmiechu w Szubinie | fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

„Kraina Uśmiechu, uśmiecha się raz jeszcze” pod takim hasłem odbędzie się spotkanie przyjaciół i sympatyków tej niegdyś prężnie działającej w Szubinie organizacji pomocowej. Impulsem do organizacji spotkania byłych wolontariuszy, opiekunów, podopiecznych i innych osób związanych z Krainą Uśmiechu było spotkanie byłej wolontariuszki z opiekunką tak zwanej „Harcówki” Benigną Olszewską.

Mówiła Paulina Trela, pomysłodawczyni spotkania.

Zanim jednak zaczęło się działanie związane z organizacją spotkania trzeba było zapytać o chęć uczestnictwa główną zainteresowaną.

I tak dzięki pomocy m.in. byłych członków stowarzyszenia czy Kamili Czechowskiej z Muzeum Ziemi Szubińskiej jutro odbędzie się spotkanie przyjaciół i sympatyków Krainy Uśmiechu. Najpierw o godzinie 14.00 zaplanowano krótką wizytę w dawnej siedzibie organizacji, a pół godziny później odbędzie się spotkanie w szubińskim muzeum, gdzie zaplanowano m.in. występy artystyczne oraz mikrofon wspomnień.

Całą historię tego, jak zrodził się pomysł i przebiegała jego realizacja można posłuchać poniżej. 

(Maciej Januchowski)