Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Teatr Fredry z ostatnią premierą w tym sezonie. Pokazany zostanie spektakl dla dzieci „Tajemniczy ogród”

Zdjęcie aktualności Teatr Fredry z ostatnią premierą w tym sezonie. Pokazany zostanie spektakl dla dzieci „Tajemniczy ogród” fot. Maciej Januchowski

Premierą „Tajemniczego ogrodu” Teatr Fredry kończy ten sezon artystyczny. Spektakl realizowany jest w ramach Międzynarodowych Rezydencji Artystycznych. Reżyserii podjął się Sullivan Lloyd Nordrum, który pochodzi z Oslo, absolwent Duńskiej Narodowej Szkoły Sztuk Scenicznych w Kopenhadze. Jak przyznał, nie znał wcześniej tej powieści.

„Tajemniczy ogród” to historia 10-letniej Mary. Dziewczynka odkrywa dziki i opuszczony ogród. Następnie poznaje jego mroczna historię. Zaniedbana emocjonalnie dziesięciolatka zaczyna o niego dbać wraz ze swoimi przyjaciółmi. Ogród zaczyna się rozrastać i rozkwitać. To samo dzieje się z głównż bohaterką.

Mówiła Maria Spiss, konsultant do spraw artystycznych Teatru Fredry w Gnieźnie.

Jaki będzie „Tajemniczy ogród” na deskach gnieźnieńskiego teatru mówi aktor Maciej Hanczewski, grający postaci doktora Cravena oraz oficera brytyjskiego.

Premierowe spektakle „Tajemniczego ogrodu” w sobotę i niedzielę.

@glosgniezna Teatr Fredry w Gnieźnie z nowà propozycją dla dzieci. „Tajemniczy ogród” będzie miał swoją premierę w ten weekend. #teatr #gniezno #tajemniczyogrod #teatrfredry ♬ dźwięk oryginalny - Głos Gniezna