Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Tegoroczna, trzecia już, chodzieska akcja "Zaloguj się do lasu" okazała się ponownie sukcesem

Zdjęcie aktualności  Tegoroczna, trzecia już, chodzieska akcja fot. WRFM

Tegoroczna, trzecia już, chodzieska akcja "Zaloguj się do lasu" okazała się ponownie sukcesem. Obecna edycja dedykowana była całym rodzinom. We wcześniejszych latach uczestnikami byli głównie uczniowie szkół podstawowych. Gontyniec, bo tam wędrówka prowadziła, to najwyższe wzgórze Północnej Wielkopolski. Jest wyjątkowym miejscem nie tylko pod względem przyrodniczym, ale i historycznym. Z noclegu na Gontyńcu, pod namiotami, skorzystało ok. 50 osób. Akcja miała sie odbyć we wcześniejszym terminie, ale były obawy, jeśli chodzi o pogodę, więc przeniesiono ją na termin, który gwarantowałby ciepłą noc - i tak się też stało.

Mówił Mariusz Witczuk, wicestarosta chodzieski.

Nad ranem, miłym akcentem przygotowanym przez nadleśnictwo, było dostarczenie na miejsce postoju świeżych drożdżówek. Uczestnicy już deklarują chęć uczestnictwa w kolejnej edycji wydarzenia. A plany już się kształtują...

Jesienna edycja akcji "Zaloguj się do lasu", odbędzie się, prawdopodobnie, na zasadzie pieszego spaceru i będzie również pełna przyrodniczych, a może i historycznych opowieści.

(Alicja Tylkowska)