Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Temat połączeń kolejowych przez Szubin, Kcynię i Wągrowiec na sejmowej mównicy

Zdjęcie aktualności Temat połączeń kolejowych przez Szubin, Kcynię i Wągrowiec na sejmowej mównicy fot. WRFM

Temat połączeń kolejowych pomiędzy Bydgoszczą, a Poznaniem przez Szubin, Kcynię, Gołańcz i Wągrowiec wrócił do sejmu w nowej kadencji. Odbyło się to podczas pierwszego dnia 2. Posiedzenia Sejmu, kiedy odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o transporcie kolejowym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Wśród pytających rządzących był poseł Jan Szopiński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który pytał o połączenie kolejowe pomiędzy Wielkopolską a województwem kujawsko – pomorskim, które przebiegałoby przez region.

Ponadto poseł dopytywał o pierwotne plany związane z połączeniem kolejowym pomiędzy Żninem a Szubinem.

Pytań posłów było tak dużo, że Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zadeklarowało, że wszyscy pytający otrzymają odpowiedzi na piśmie. Warto dodać, że Województwo Kujawsko-Pomorskie z Regionalnego Programu Operacyjnego chce przeznaczyć blisko 4 miliony złotych na opracowanie dokumentacja dla skomunikowania Kcyni i Bydgoszczy. Na takie działanie wyraziła zgodę Komisja Europejska. Nie wiadomo jeszcze który wariant zostanie wybrany. Do wyboru jest komunikacja przez Szubin i Nakło nad Notecią.

(Maciej Januchowski)