Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

To był pracowity weekend dla służb w regionie

Zdjęcie aktualności To był pracowity weekend dla służb w regionie fot. WRFM

To był pracowity weekend dla służb w regionie. W piątek w Strzelcach koło Mogilna zablokowana była droga krajowa nr 15. Powodem była uszkodzona kanalizacja. Droga pomiędzy Strzelcami a Inowrocławiem była zalewana. W związku z tym policja kierowała na objazdy. Utrudnienia trwały około 6 godzin.

W tym samym czasie zablokowana była droga krajowa nr 10 w Kruszynie na trasie Szubin - Bydgoszcz. Tam samochód osobowy zderzył się cysterną przewożącą dwutlenek węgla. Kobieta kierująca autem osobowym, którą z wraku oswobodzili strażacy, w stanie nieprzytomności została przewieziona do szpitala. Jadącym cysterną dwóm mężczyznom nic się nie stało. W cysternie został uszkodzony bak z paliwem.

Sobotni poranek był pechowy dla kierowcy samochodu osobowego, który najechał na tył ciężarówki na drodze ekspresowej S5 na wysokości węzła Mieleszyn. Obie osoby podróżujące osobówką trafiły pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Na czas prowadzonych działań ruch w kierunku Poznania odbywał się jednym pasem.

W sobotę po godzinie 18.00 podczas trwania pikniku w Wymysłowie pod Trzemesznem doszło do niekontrolowanego upadku z wysokości przez dziecko. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak wcześniej dotarł zespół ratownictwa medycznego, który zabrał karetką poszkodowane dziecko do szpitala.

W sobotni wieczór na trasie Czerniejewo-Września doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów, które jazdę zakończyły na jednej ze znajdujących się przy drodze posesji. Szczegóły wypadku bada policja.

Z kolei w niedzielę około godziny 10.30 strażacy z powiatu gnieźnieńskiego wezwani zostali do pożaru magazynu przy ulicy Fabrycznej w Gnieźnie. Działania ogniomistrzów ograniczyły się do stłumienia ognie oraz wentylacji pomieszczenia. Niektóre przedmioty zostały wyniesione i dogaszone na zewnątrz.

(Maciej Januchowski)