Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Trening Rowerowej Stolicy Polski podsumowany! Gnieźnianie w czołówce zawodników.

Wkrótce startuje rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zmagania były poprzedzone dwumiesięcznym treningiem, w którym na czołowych miejscach znaleźli się gnieźnianie. W zestawieniu indywidualnym na drugim miejscu z wynikiem 8 913 km uplasował się Leszek Basiński, a na trzecim z wynikiem 8 882 km - Witosław Szczepankiewicz. Ogółem Gniezno zajęło szóste miejsce pokonując 163 799 km.

Mówił Pan Witosław. Gniezno już po raz szósty przystępuje do rywalizacji, która rozpocznie się 1 czerwca. Do tej pory udało się trzykrotnie zająć trzecie miejsce i dwukrotnie czwarte. Mówi Michał Powałowski prezydent Gniezna.

Wokół konkursu skupiają się liczne formalne i nieformalne grupy rowerzystów. Gnieźnieński Magistrat organizuje cykliczne akcje i spotkania, zachęcające do wspólnych przejażdżek. Mówi Szymon Drzewiecki z wydziału promocji kultury i turystyki.

Na zwycięzców czeka wiele nagród, także od lokalnych sponsorów. Dodatkowo magistrat przygotował specjalne upominki dla Rowerowej Królowej i Rowerowego Króla, związane z obchodami 1000. rocznicy koronacji pierwszych królów Polski. Warunkiem uczestnictwa jest pobanie aplikacji Aktywne Miasta i zalogowanie się do systemu. W zeszłorocznej edycji zarejestrowało się 3 i pół tysiąca użytkowników. Rywalizacja potrwa do 30 czerwca. Partnerem medialnym wydarzenia jest Wasze Radio.