Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Turniej deblowy z okazji rocznicy wyzwolenia Kcyni wygrała para Ficek/Adamczewski

Zdjęcie aktualności Turniej deblowy z okazji rocznicy wyzwolenia Kcyni wygrała para Ficek/Adamczewski fot. WRFM

Turniej deblowy z okazji rocznicy wyzwolenia Kcyni wygrała para Łukasz Ficek/Jarosław Adamczewski. W finale 9:3 pokonała zwycięzców drugiej grupy, czyli Jarosława Wielebskiego i Mirosława Pezackiego. W grupie eliminacyjnej mistrzowie również okazali się najlepsi, a w półfinale wyeliminowali rezultatem 9:4 Adama Rybickiego grającego z Jackiem Kiliszewskim. Trzecie miejsce zajęła para Wielebski/Pezacki. Ten debel na początek wygrał grupę eliminacyjną.

W półfinale 9:5 pokonał Mateusza Kanię grającego z Danielem Bembnistą. Debel Kiliszewski/Rybicki zajął czwartą pozycję. W swojej grupie eliminacyjnej uplasował się na drugim miejscu. W turnieju zagrali tenisiści z: Łabiszyna, Nakła nad Notecią, Żnina i Kcyni. Mecze rozgrywano na boisku do tenisa ziemnego hali sportowej przy miejscowej szkole podstawowej.

Za zajęcie miejsc w czołowej trójce burmistrz Marek Szaruga jako jeden z organizatorów wręczył zawodnikom puchary oraz zestawy piłek do tenisa. Drugim organizatorem było Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego „Nasz Kort”. Minutą ciszy oddano hołd poległym w walce o wyzwolenie miasta.

(Cezary Kucharski)