Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Turniej w tysiąca rozegrany z okazji obchodów rocznicowych w gminie Janowiec Wielkopolski wygrał Radosław Jabłoński

Zdjęcie aktualności Turniej w tysiąca rozegrany z okazji obchodów rocznicowych w gminie Janowiec Wielkopolski wygrał Radosław Jabłoński fot. Pixabay

Turniej w tysiąca rozegrany z okazji obchodów rocznicowych w gminie Janowiec Wielkopolski wygrał Radosław Jabłoński. W każdej rundzie wygrywał uzyskując 1000 punktów. Wyprzedził Mateusza Głowskiego oraz Henryka Jabłońskiego. Zwycięska trójka to gospodarze turnieju. W pierwszej dziesiątce znalazło się dziewięciu janowieckich karciarzy.


Na jedenastej pozycji uplasował się Henryk Ciszewski (Gołańcz). Do zwycięzcy stracił sześć dużych punktów. Ziemowit Górka z Damasławka był bezpośrednio za gołanieckim karciarzem. Przegrał z nim 240 małymi punktami. Andrzej Maćkowski z Werkowa zajął16 pozycję. Damasławianie Franciszek Ziętek oraz Edmund Szczepaniak byli odpowiednio na 26 i 27 miejscu.


W zawodach wzięły udział dwie kobiety. Jagoda Wójcik z Więcborka uplasowała się na doskonałej 13 pozycji. Marzena Karczewska (Janowiec Wlkp.) była 34.


W imprezie wzięło udział 36 amatorów tej karcianej gry. Toczyła się przy stoliku obsadzonym przez czterech zawodników. Kto uzbierał tysiąc punktów lub najwięcej po 24 rozdaniach ten wygrywał. W pierwszym przypadku zwycięzca dopisuje sobie pięć dużych punktów, a w drugim cztery. Kolejne lokaty premiowane są coraz mniejszą ich liczbą. Małe punkty są sumą po rozdaniach.

(Cezary Kucharski)