Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

„Tydzień Książek Zakazanych”, to akcja, która odbyła się w minionym tygodniu w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Skoki

Zdjęcie aktualności „Tydzień Książek Zakazanych”, to akcja, która odbyła się w minionym  tygodniu w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Skoki fot. FB Biblioteki w Skokach

"Tydzień Książek Zakazanych", to akcja, która odbyła się w minionym tygodniu w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Skoki. To już piąta edycja wydarzenia, które za każdym razem ma szeroki odzew. Akcję zapoczątkowano na świecie w 1982 roku przez amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy, które było odpowiedzią na nagły wzrost prób zakazywania książek w szkołach, księgarniach i bibliotekach.

Mówiła Sylwia Popadowska, bibliotekarka ze skockiej placówki.

"Tydzień Książek Zakazanych", to zachęta do wypożyczania tych pozycji, przeczytania ich i samodzielnej analizy stwierdzającej, czy zakaz lektury wspomnianych książek był słuszny. Pomimo zakończenia wydarzenia zakazane książki można wypożyczać, a do końca tygodnia do obejrzenia jest wystawa, która dotyczy tego tematu.

Biblioteka w Skokach zaprasza również dziś o 17.00 na spotkanie z pisarką Hanną Greń. Przed przyjściem obowiązują zapisy.

(Alicja Tylkowska)