Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej znaleźli dach nad głową

Zdjęcie aktualności Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej znaleźli dach nad głową fot. WRFM

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II znaleźli dach nad głową. Zgodnie z decyzją wójta gminy Wapno Macieja Kędzierskiego termin opuszczenia zajmowanych pomieszczeń upływa 31 stycznia. Barbara Senger, kierownik placówki otrzymała oficjalne pismo, w którym została poinformowana, że część wyposażenia musi pozostać na miejscu, co trochę pogarsza warsztatowe finanse. Nie znamy dokładnej daty przenosin do Gołańczy, ale mamy pewność, że tak się stanie.

Mówił Mieczysław Durski, burmistrz Gołańczy.

Rada miasta i gminy na ostatniej sesji podjęła odpowiednią uchwałę. Powierzchnia oddana do dyspozycji wapieńskiej placówki wynosi około 380 metrów przy ponad ośmiuset dotychczas zajmowanych. Jednak jest wystarczająca – mówi Barbara Senger, kierownik WTZ.

Wójt Kędzierski zaoferował pomieszczenia sali wiejskiej w Ruścu, ale ona ma tylko 150 metrową powierzchnię. W Podlesiu Kościelnym (gmina Mieścisko) stara szkoła ma 250 metrową powierzchnię i sporo barier architektonicznych. Stąd zadowolenie kierownik Senger. W przyszłym roku trzeba znaleźć pieniądze na przystosowanie nowego miejsca. Budżet placówki to ponad osiemset tysięcy w tym 90 procent dotacji z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych i dziesięć od powiatowego samorządu. Starostwo zwykle przekazuje dużo więcej środków. W tym roku gmina Damasławek przelała na konto warsztatów 18 tysięcy, Wapno 17 natomiast Gołańcz pięć tysięcy złotych. Niepełnosprawni z tychże gmin są podopiecznymi placówki.

(Cezary Kucharski)