Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Urzędnicy skarbówek udzielają pomocy osobom, które mają problemy z przepisami Polskiego Ładu

Zdjęcie aktualności Urzędnicy skarbówek udzielają pomocy osobom, które mają problemy z przepisami Polskiego Ładu fot. WRFM

Na rozwiązaniach Polskiego Ładu skorzysta ok. 94 proc. polskich emerytów i ok. 98 proc. rencistów - twierdzi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. To jednak nie jedyna grupa, która ma problemy z nowymi przepisami podatkowymi, które wprowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości. Przedsiębiorcy i księgowi uczą się na żywym organizmie i czasami po wielogodzinnych dyskusjach podejmują decyzje, które mogą okazać się sprzeczne. w interpretacji przez urzędników, z zapisami Polskiego Ładu. W związku z tym, że zakres zmian jest bardzo szeroki, to Krajowa Administracja Skarbowa próbuje pomóc w rozwikłaniu problemów z nowymi przepisami.

Mówiła Anna Strzelecka-Fitt, zastępca Naczelnika Urzędu Skarbowego w Wągrowcu.

Urzędnicy zapraszają również do korzystania z ich pomocy, osobiście w siedzibach skarbówki.

Informacje o nowych rozwiązaniach podatkowych zawartych w Polskim Ładzie można również uzyskać kontaktując się telefonicznie. W Urzędzie Skarbowym w Wągrowcu, pod numerem telefonu 668 162 169 została uruchomiona specjalna infolinia dotycząca Polskiego Ładu. Ponadto funkcjonują również ogólnopolskie infolinie:
- Polskiego Ładu pod numerem telefonu 22 765 64 64, oraz
- Krajowej Informacji Skarbowej - pod numerem 801 055 055 – z telefonów stacjonarnych lub 22 330 03 30 – z telefonów komórkowych.

(Maciej Januchowski)