Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Chodzieży odbył się II Chodzieski Przegląd Kabaretów. Gościem specjalnym był Artur Andrus

Zdjęcie aktualności W Chodzieży odbył się II Chodzieski Przegląd Kabaretów. Gościem specjalnym był Artur Andrus fot. FB/ Kabaret z Konopi

W Chodzieży w miniony weekend było mnóstwo śmiechu. W amfiteatrze odbyła się druga edycja Chodzieskiego Przeglądu Kabaretów. Na scenie zaprezentowały się kabarety Ciach, Czołówka Piekła i z Konopi. Na zwycięzcę czekała nagroda główna, czyli Złoty ChiCHOt.

Zanim jednak ogłoszono laureata na scenie wystąpił Artur Andrus. Podczas jego występu można było wysłuchać zarówno nowe propozycje jak i już dobrze znane szlagiery, jak choćby o piciu w Spale i spaniu w Pile. Artysta wykonał również balladę o Chodzieży. Inspiracją były wiadomości z lokalnych mediów. Nawiązywał do święta strażaka, zlotu food trucków czy uruchomienia psiego pisuaru przy ulicy Żeromskiego. Jak przyznał się publiczności Andrus tekst powstał w 30 minut, bo gdyby to trwało dużej byłby zbyt ambitny.

Po jego występie przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzcy Złotego ChiCHOt-u. Z nagrodą z Chodzieży wyjechał Kabaret z Konopi. Zwycięzców ogłosił dyrektor Chodzieskiego Domu Kultury Marcin Kita.

(Maciej Januchowski)