Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W drugim turnieju siatkówki plażowej Grand Prix Żnina triumfowały Maja Budner i Magda Dzioba

Zdjęcie aktualności W drugim turnieju siatkówki plażowej Grand Prix Żnina triumfowały Maja Budner i Magda Dzioba fot. Pixabay

W drugim turnieju siatkówki plażowej Grand Prix Żnina triumfowały Maja Budner i Magda Dzioba z kompletem wygranych spotkań. W pojedynku finałowym pokonały Sandrę Kowal grającą z Zuzanną Radwańską. Obydwie pary reprezentują Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku. Trzecią lokatę wywalczyły siatkarki grające w barwach SKF Politechnika Poznań, czyli Karolina Kowalczyk, której partnerką była Oliwia Grzeca. Na czwartej pozycji ukończyły rywalizację Paulina Gryczka i Weronika Magierska z Wyrzyska. Nie walczyła ani jedna para ze Żnina.


W gronie mężczyzn najlepsi okazali się gospodarze. Para Marcin Rozwarski i Łukasz Szpurka w pojedynku finałowym pokonała 21:19 duet Paweł Michalski Damian Marcjan (Wilczyn/Słupca). Broniący trofeum Kamil Kabaciński i Marek Kowalczyk (Trzemeszno) udział w turnieju tym razem zakończyli na ćwierćfinale. Na trzecim stopniu podium uplasowali się Andrzej Polaczek i Michał Łuczko (Jastrowie/Szczecinek). Wygrali 21:16 ze żnińskim duetem Mateusz Lipiński/Łukasz Owsianny.
Kolejny turniej Grand Prix zaplanowano na szóstego lipca. Powalczą pary męskie i miksty.

(Cezary Kucharski)