Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W gminie Wągrowiec realizowany jest program „Umiem pływać”

Zdjęcie aktualności W gminie Wągrowiec realizowany jest program „Umiem pływać” fot. WRFM

Powszechna umiejętność nauki pływania stała się priorytetem dla samorządowców w gminie wiejskiej Wagrowiec. Przystąpili do programu pod hasłem „Umiem pływać 2020” finansowanego z pieniędzy Ministerstwa Sportu i Turystyki, funduszów wojewódzkiego samorządu oraz własnych w wysokości ponad 33 tysięcy złotych. Odpowiednia umowa została podpisana z Wielkopolskim Zrzeszeniem Ludowych Zespołów Sportowych.


Ograniczenia zawiesiły działalność obiektów typu baseny, czy Aquaparki. Ministerstwo przedłużyło zatem czas prowadzenia zajęć. Powinien zakończyć się dziewiętnastego czerwca, a stanie się to w sierpniu. Drugi etap zaplanowano od 1 września do 25 listopada.
Do programu zgłosiło się 197 uczniów z: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łeknie, Wiatrowie, Pawłowie Żońskim, a także Szkoły Podstawowej im. Franciszka Łakińskiego w Łaziskach oraz im. ks. Jakuba Wujka w Siennie.


Podczas wakacji przez 20 godzin całkowicie bezpłatnie pływania będą się uczyć dzieci z klas od pierwszej do trzeciej z placówek w Pawłowie Żońskim, Siennie oraz Łaziskach. Turnus obejmuje dziesięć dwugodzinnych wyjazdów do wągrowieckiego Aquaparku.

(Cezary Kucharski)