Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Gnieźnie samorządowcy wracają do realizacji inwestycji po pandemicznym lockdownie

Zdjęcie aktualności W Gnieźnie samorządowcy wracają do realizacji inwestycji po pandemicznym lockdownie fot. WRFM

Pandemiczny początek roku postawił znak zapytania nad realizowaniem miejskich inwestycji w Gnieźnie. Okazuje się, że czas trochę uleczył rany i jest możliwość powrotu do nich. Samorządowcy już przystępują do przygotowywania dokumentacji, wyłonienia wykonawców na zadania, które rozpoczną się w tym roku, a zostaną dokończone w przyszłym.


Na stronie internetowej gniezno.eu pojawiła się informacje, że wśród nich jest budowa mobilnych basenów i ich infrastruktury przy ulicy Sportowej. Oddanie do użytku nastąpi w pierwszej połowie 2021 roku. We wrześniu ogłoszony będzie przetarg na budowę skateparku ze sceną plenerową przy Czeremchowej. Zakończenie robót w czerwcu. Plac zabaw, przebudowa boiska i miejsca postojowe przy ulicy Sikorskiego będą gotowe w maju. W tym samym miesiącu zostanie otworzony plac zabaw przy ulicy Kawiary. To ostatnie zadanie ze 150 tysięcznym wkładem sieci Dino.


Kolejne, których wykonanie ruszy w tym roku, to zagospodarowanie zielonego ogrodu przy Gnieźnieńskim Klubie Seniora, powstanie wybiegu dla psów przy ulicy Kawiary oraz modernizacja jordanowskiego ogródka na Osiedlu Grunwaldzkim.

(Cezary Kucharski)