Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Gołańczy odbyły się półkolonie. Dotychczas skorzystało z takiej formy wypoczynku ponad dwa i pół tysiąca dzieci

Zdjęcie aktualności W Gołańczy odbyły się półkolonie. Dotychczas skorzystało z takiej formy wypoczynku ponad dwa i pół tysiąca dzieci fot. WRFM

W tym roku gołaniecka szkoła podstawowa gościła grupę czterdziestu pięciu dzieci z klas od pierwszej do czwartej. To uczestnicy półkolonii organizowanej od 18 lat przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. Dotychczas skorzystało z takiej formy wypoczynku ponad dwa i pół tysiąca dzieci z miasta i gminy.


Opiekę nad nimi sprawowała doświadczona kadra z lat poprzednich. To trzy osoby pod kierownictwem Tomasza Różnowskiego, wychowawcy miejscowego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Od początku koordynatorem zadania jest Barbara Senger kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła Drugiego.Szczególnym elementem tego zorganizowanego wypoczynku była sportowa spartakiada. Jak zwykle pomagali instruktorzy domu kultury oraz działacze klubu Zamek Gołańcz.


Dzieci i wychowawcy przygotowali pięć konkurencji. W strzałach do bramki oraz rzucie piłką lekarską najlepszy był Antek Korcz z Chawłodna. W worku najszybciej skakał Ksawery Świder (Panigródz). W rzucaniu ringo najlepszy był Szymon Kośmider z Panigrodza. Leon Nowak z Potulina wygrał rzut lotką do tarczy. Organizatorzy przygotowali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.


Na stadionie w dniu spartakiady pojawili się strażacy. Przygotowali pogadankę i krótki pokaz działania.
Sportowe zmagania obserwowali między innymi: poseł na sejm i honorowy prezes stowarzyszenia wielkopolan Tadeusz Tomaszewski, wiceprezes Anna Stanowska oraz Mieczysław Durski burmistrz Gołańczy.

(Cezary Kucharski)